Kredyt to jeden z najpopularniejszych sposobów na zdobycie funduszy potrzebnych do realizacji określonych celów. Dotyczy to zarówno osób indywidualnych, jak i firm. Dla każdej z tych grup banki oferują różne rodzaje kredytów w zależności od ich przeznaczenia. Jeżeli chodzi o klientów indywidualnych, to do bardzo popularnych kredytów należą kredyty gotówkowe. Są to kredyty, które mogą być przeznaczone na dowolny cel, taki jak chociażby zakup sprzętu elektronicznego. Są to również kredyty zaliczane do krótkoterminowych, zazwyczaj z kilkunastoprocentowym oprocentowaniem, które zależy zarówno od aktualnej wysokości stóp procentowych, jak i od tego, jaką marżę naliczy bank. Do całkowitego kosztu kredytu należy też doliczyć naliczane przez bank opłaty manipulacyjne. Ważne jest po prostu to, żeby wybrać dobry kredyt, który będzie na możliwie dobrych warunkach przy jednocze ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 658 | Dodał: finansowyraj | Data: 07.17.2014

Coroczny proceder rozliczenia podatków z Urzędem Skarbowym mija 30 – 31 kwietnia. To często nieprzyjemny okres, który wymaga wypełnienia wielu nie do końca jasnych dokumentów i wizyty w zatłoczonym Urzędzie. Jest jednak sposób aby uniknąć kolejki do tzw. "okienka", a także czasu spędzonego nad własnoręcznym wypełnianiem PIT-u. Fiskus już od kilku lat zachęca do korzystania z pomocy e-Deklaracji. Jest to niewielki program, który możemy pobrać i zainstalować na komputerze. Pomoże on nam szybko i poprawnie wypełnić PIT oraz wysłać zeznanie podatkowe drogą elektroniczną.

Coraz więcej podatników decyduje się na taką formę rozliczenia. Przewiduje się, że w tym roku w ten sposób deklaracje złoży około ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 571 | Dodał: finansowyraj | Data: 05.20.2014 | Komentarze (0)

Wydatków jakie mamy jest dużo, a środków, aby je wszystkie pokryć często zbyt mało. Jeżeli są to wydatki, które planujemy w odległej, często niekreślonej przyszłości, taka jak wymarzona podróż, to można oczywiście spokojnie odkładać. Są jednak takie wydatki, które nie mogą czekać lub też po prostu chcemy je szybko zrealizować.  Jednym z rozwiązań jest ich pożyczenie, a wtedy udajemy się często do znajomych po pożyczkę lub też do banku po kredyt gotówkowy. Dzięki niemu można zrealizować swoje wydatki i marzenia bez konieczności długiego czekania.

O tą formę uzyskania środków pieniężnych na realizację jakiegoś celu, jaka są kredyty gotówkowe ubiega się wiele osób, jednak nie każdy ja dostaje. Trzeba bowiem spełnić wiele warunków, co ma za ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 618 | Dodał: finansowyraj | Data: 05.09.2014 | Komentarze (0)

Popularnością cieszą się nie tylko rachunki osobiste zarządzane poprzez dostęp do internetu, ale także aplikacje, które pozwalają zalogować się na konto przez telefon komórkowych (smartfon). To szczególnie ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć nieustanny dostęp do konta i niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdują lubią kontrolować min. stan konta czy dokonywać transakcji. Średnio 15,0% klientów korzystających z banków online posługuje się również aplikacjami na telefonie. Oznacza to, że coraz więcej osób ma zaufanie do nowości jakie oferują banki i chętnie korzystamy z drobnych usług mających na celu ułatwienie dostępu do konta i możliwość samodzielnego operowania środkami, które się na nim znajdują.

... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 607 | Dodał: finansowyraj | Data: 04.28.2014 | Komentarze (0)

Prowadzone badania dowodzą, że rynek finansowy Polaków jest bardzo niestabilny. Okazuje się, bowiem, że jedynie trzy procent gospodarstw domowych w Polsce jest w pełni stabilnych. Reszta gospodarstw wciąż cechuje się niestabilnością finansową, dlatego też jest druga na liście krajów, które mają problemy z majątkiem. Najczęstszą przyczyną tego stanu jest to, że zwiększa się liczba osób, które bardzo często lub też ciągle doświadczają problemów finansowych, z przyczyn od siebie zależnych, jak i od tych, które nie są zależne od osób, które majątkiem rozporządzają.

W ostatnich latach znacznie wzrósł odsetek polaków, których koszty ut ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 569 | Dodał: finansowyraj | Data: 03.31.2014 | Komentarze (0)

Korzystanie z zalet I możliwości, jakie oferuje karta płatnicza staje się coraz bardziej popularne. Związane jest to przede wszystkim z ogromnymi udogodnieniami, jakie potrafi ona zagwarantować. Jej możliwości doceniane są nie tylko w kraju, lecz również za granicą. Gwarantuje ona swobodne wypłacanie gotówki w bankomatach, a także płacenie bezgotówkowe w supermarketach czy większych sklepach stacjonarnych bądź online. Niewielki plastikowy prostokąt cieszy się ogromną popularnością w wielu krajach na całym świecie – jak przestawiają się jego możliwości w Polsce oraz za granicą w przypadku jego polskich właścicieli?

Karta płatnicza w Polsce

Karta płatnicza w naszym kraju, oprócz gotówki, jest jednym z najbardziej popularnych środków płatniczych. Bez najmniejszego problemu przy jej użyciu można zapłacić ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 628 | Dodał: finansowyraj | Data: 02.24.2014 | Komentarze (0)

« 1 2 ... 5 6 7