Główna » 2014 » Marzec » 31 » Niestabilne finanse
3:23 PM
Niestabilne finanse

Prowadzone badania dowodzą, że rynek finansowy Polaków jest bardzo niestabilny. Okazuje się, bowiem, że jedynie trzy procent gospodarstw domowych w Polsce jest w pełni stabilnych. Reszta gospodarstw wciąż cechuje się niestabilnością finansową, dlatego też jest druga na liście krajów, które mają problemy z majątkiem. Najczęstszą przyczyną tego stanu jest to, że zwiększa się liczba osób, które bardzo często lub też ciągle doświadczają problemów finansowych, z przyczyn od siebie zależnych, jak i od tych, które nie są zależne od osób, które majątkiem rozporządzają.

W ostatnich latach znacznie wzrósł odsetek polaków, których koszty utrzymania wzrosły, zaś spadły comiesięczne dochody finansowe. Taka sytuacja sprawia, że wielu z naszych rodaków bardzo pesymistycznie patrzy na swoją przyszłość. Przyczyną, jaka może zostać tutaj wyróżniona jest to, ze w latach ubiegłych znacznie wzrosło bezrobocie, i prawie czterdzieści procent polaków zostało bez pracy. Taka sytuacja nie sprzyja polepszeniu stanu gospodarstw oraz poprawie bytu ludzi w naszym kraju.

Finanse na studiach

Jeśli mówimy o finansach nie możemy mieć na uwadze tylko kwestii pieniężnej, ale musimy mieć na uwadze także to, ze finanse to także kierunek studiów, który obecnie jest bardzo często wybierany. Studia traktujące o finansach w swojej naturze traktują o gospodarowaniu, a także rozróżniają wiele szczegółowych specjalizacji i dziedzin, dzięki czemu możemy poznać tę część gospodarki w zadowalającym stopniu. Istnieje tutaj podział na wiele typów, dlatego każda osoba może wybrać sobie interesującą ją dziedzinę.

Z tego też względu lepiej przyglądnąć się można finansom publicznym, finansom przedsiębiorstw bądź też samorządów, które działają na terenie naszego kraju. Jeśli studiujemy bądź zamierzamy studiować finanse musimy spojrzeć na nie w sensie praktycznym, ponieważ wiedza teoretyczna nie jest tutaj wystarczająca. Znajomość zarządzania finansami jest wiedzą, która może opłacić się nam w przyszłości, ponieważ wiele firm poszukuje osób, jakie potrafią wykonać na przykład analizę finansową, bądź też potrafią rozróżniać usługi finansowe.

Finanse państwa

 

Jeśli chcemy rozważyć finanse, jakie posiada i którymi dysponuje dane państwo, musimy wiedzieć, że jest to sytuacja bardzo trudna i skomplikowana. Finansami państwa zajmuje się całe ministerstwo, dlatego też uchwały podjęte w tej drodze muszą być w pełni zgodne, a przede wszystkim muszą w nich zostać uwzględnione wszelkie zmiany w ustawach i przepisach. Budżet w Polsce ma ogromne długi, a to z kolei wpływa na stan życia obywateli a także na całą sytuację w państwie. Mimo ciągłych ulepszeń, trudno jest dojść do sytuacji pozytywnej, dlatego władze w państwie wciąż podejmują uchwały dotyczące zmiany a przede wszystkim naprawy naszego krajowego budżetu. Taka sytuacja sprawia, ze państwo w dużej mierze nie potrafi wspomóc instytucji publicznych, które działają na terenie kraju.  

Wyświetleń: 726 | Dodał: finansowyraj | Tagi: problemy z finansami, finanse studentów, niestabilne finanse, finanse państwa | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: