Sposób inwestycji powinien być determinowany nie tylko wysokością posiadanych środków ale również czasem. Każdy początkujący inwestor musi określić to na jak długo może zdeponować pieniądze. Gdy inwestor posiada wyraźny cel oszczędzania o wiele łatwiej będzie mu określić to przez jak długi czas będzie odkładał pieniądze by cel ten osiągnąć. Solidny ranking oprocentowania lokat znajdziecie pod tym adresem.

Jak inwestować?

Można wyróżnić inwestycje krótkoterminowe jak również inwestycje długoterminowe. Jeśli w niedalekiej przyszłości planujemy ślub, remont czy wakacje najlepiej zdecydować się na inwestycję krótkoterminową. Przez te kilka miesięcy, dzielące nas przed osiągnięciem określonego celu zyskamy pewność, że pieniądze nie będą leżeć bezczynnie na naszym koncie. O inwestycjach kró ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 855 | Dodał: finansowyraj | Data: 12.24.2014


    Wszyscy, którzy poszukują sposobu na bezpieczne przechowanie swoich oszczędności z pewnością rozważali opcję, jaką są lokaty bankowe. Wśród lokat bankowych można wyróżnić zarówno lokaty terminowe, które zakładane są na określony czas jak i takie, które są jednodniowe. Lokaty terminowe mają swoją długą historię i nikomu nie trzeba tłumaczyć, na czym polegają. Inaczej jest w przypadku lokat jednodniowych, które są stosunkowo nowym pomysłem. Mają one już jednak rzeszę zagorzałych zwolenników.
Można by zadać sobie pytanie o sens lokat jednodniowych. Oczywiście chodzi tutaj o ominięcie tak zwanego podatku Belki. Sprytni bankowcy znaleźli lukę w systemie i okazało się, że jeśli kapitalizacja odsetek będzie dokonywana codziennie, to pieniądze umieszczone na lokacie nie będą podlegały opodatkowaniu, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych lokat terminowych. Dzięki tej właściwości lokaty jednodniowe są cenione przede wszystkim ze względu na fakt, że z punktu wi ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 480 | Dodał: finansowyraj | Data: 11.28.2014 | Komentarze (0)

Inwestowanie w lokaty to bardzo dobre rozwiązanie, głównie chodzi tu o zabezpieczenie własnych interesów. Metoda najlepsza, bo przecież jest to umowa z bankiem, a więc jeśli tylko dobrze dobrana oferta, wtedy to po prostu pełne zadowolenie. Jest tak wiele ciekawych propozycji, wystarczy szczerze się wdrążyć, nie codziennie wybiera się lokatę, a więc ten temat powinien być dokładnie przeanalizowany. Źródeł informacji jest multum, dostęp do wiedzy nieograniczony, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by tak naprawdę zadbać o swój biznes. Różnice w lokatach są, standardowa a rentierska różnią się diametralnie, mają swoje wytyczne i tego należy być w pełni świadomym. Samo myślenie o oszczędzaniu nic nie daję, tu należy działać. Rzecz jasna nie chodzi tu o pośpiech a rozsądne podejście do całej sprawy. Dzięki tej stronie moja-skarbonka. ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2487 | Dodał: finansowyraj | Data: 11.10.2014 | Komentarze (0)

Wszystkie oferty banków w kwestii produktów finansowych, są na tyle nowoczesne, by zapewnić klientowi wygodę, komfort i maksimum korzyści. Oferta banków jest skierowana do wszystkich bez wyjątków, nawet osoby niepełnoletnie mogą skorzystać z ofert banków. Bardzo popularne stały się w ostatnich czasach szybkie kredyty, odwiedź te stronę i sprawdź sam. Nie ma się czemu dziwić, gdyż jest to najprostszy sposób na oszczędzanie pieniędzy i ich pomnażania. Proces zakładania lokaty, jest dziecinnie prosty, każdy więc sobie z tym poradzi. Można założyć lokatę przez Internet, albo w tradycyjny sposób w oddziale banku, to już zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań.


Lokata internetowa


Mnóstwo ludzi korzysta w dzisiejszych czasach z Internetu, dlatego że jest to prawdziwa potęga i można w nim znaleźć dosłownie wszystko. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że banki także postanowiły skorzystać ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 840 | Dodał: finansowyraj | Data: 09.30.2014

Masa ludzi w dzisiejszych czasach stale się zastanawia nad tym, czy w przypadku lokat bankowych istnieje w ogóle jakiekolwiek ryzyko utraty środków pieniężnych w odróżnieniu od produktów jakimi są fundusze inwestycyjne. Często dla inwestycji ludzie zaciągają kredyty gotówkowe, a konsekwencją tego zaciągane są kredyty konsolidacyjne. Oczywiście owo ryzyko jest, jednakże prawdopodobieństwo jego wystąpienia wręcz graniczy z cudem. Śmiało można powiedzieć, że jest to niemalże niemożliwe. A wszystko dlatego, że jedyną możliwością utraty środków pieniężnych z naszej lokaty bankowej jest upadek banku. Jednakże istnieje szereg różnego rodzaju systemów zabezpieczeń, które minimalizują takie ryzyko niemalże do zera. Wszystkie banki bowiem nadzoruje bank centralny, czyli w Polsce Narodowy Bank Polski (w skrócie NBP). Każdy bank musi tam odprowadzać część swoich zysków (jest to jedynie kilka procent). Jednakże jest to bardzo duży plus, bowiem w przypadku kłopotów finansowych danego banku, ma on ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 711 | Dodał: finansowyraj | Data: 09.15.2014 | Komentarze (0)

Każdy z nas z pewnością nie raz zastanawiał się, jak najbezpieczniej przechowywać i oszczędzać swoje pieniądze. Trzymanie znaczących sum w domu jest nie tylko nierozsądne, ale i niezbyt bezpieczne. Poza tym na rynku ekonomicznym cały czas zachodzi proces inflacji – czyli najprościej mówiąc, spadku siły nabywczej pieniądza. Oznacza to ni mniej nie więcej, że jeszcze choćby 10 lat temu 1000 złotych było warte więcej, niż dziś. W takim razie jak najlepiej oszczędzać i przechowywać pieniądze, aby uchronić się przed skutkami inflacji?

Najprostszy wybór – lokata terminowa

Pewnym rozwiązaniem są na pewno konta oszczędnościowe. Pomimo normalnego ich użytkowania można na nich osz ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 624 | Dodał: finansowyraj | Data: 09.03.2014

Każdy, kto będzie chciał zaciągnąć kredyt gotówkowy będzie musiał rozważyć to, w jakim banku owy kredyt zaciągnąć. Jest to oczywiście bardzo istotna dla każdego z nas kwestia. Każdy bank bowiem ma przecież zupełnie inne oferty, które potrafią się od siebie naprawdę dość znacząco różnić. Zatem powinniśmy bardzo dokładnie tę kwestię przeanalizować. Czy nam się to podoba, czy tez nam się to nie podoba. W przeciwnym bowiem razie nie będzie można powiedzieć, że uda nam się podjąć w pełni racjonalną i przemyślaną decyzję, a kredyty mieszkaniowe mogą nam przeszkodzić w naszej stabilizacji finansowej. Oczywiście pierwszą rzeczą, która nam się rzuci w oczy i jednocześnie zdecydowanie najważniejszą jest oprocentowanie kredytu. Ważnym elementem jest to, że tę sumę można śmiało z bankiem negocjować. Oczywiście cudów t ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 605 | Dodał: finansowyraj | Data: 08.06.2014 | Komentarze (0)

Kredyt to jeden z najpopularniejszych sposobów na zdobycie funduszy potrzebnych do realizacji określonych celów. Dotyczy to zarówno osób indywidualnych, jak i firm. Dla każdej z tych grup banki oferują różne rodzaje kredytów w zależności od ich przeznaczenia. Jeżeli chodzi o klientów indywidualnych, to do bardzo popularnych kredytów należą kredyty gotówkowe. Są to kredyty, które mogą być przeznaczone na dowolny cel, taki jak chociażby zakup sprzętu elektronicznego. Są to również kredyty zaliczane do krótkoterminowych, zazwyczaj z kilkunastoprocentowym oprocentowaniem, które zależy zarówno od aktualnej wysokości stóp procentowych, jak i od tego, jaką marżę naliczy bank. Do całkowitego kosztu kredytu należy też doliczyć naliczane przez bank opłaty manipulacyjne. Ważne jest po prostu to, żeby wybrać dobry kredyt, który będzie na możliwie dobrych warunkach przy jednocze ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 567 | Dodał: finansowyraj | Data: 07.17.2014

Coroczny proceder rozliczenia podatków z Urzędem Skarbowym mija 30 – 31 kwietnia. To często nieprzyjemny okres, który wymaga wypełnienia wielu nie do końca jasnych dokumentów i wizyty w zatłoczonym Urzędzie. Jest jednak sposób aby uniknąć kolejki do tzw. "okienka", a także czasu spędzonego nad własnoręcznym wypełnianiem PIT-u. Fiskus już od kilku lat zachęca do korzystania z pomocy e-Deklaracji. Jest to niewielki program, który możemy pobrać i zainstalować na komputerze. Pomoże on nam szybko i poprawnie wypełnić PIT oraz wysłać zeznanie podatkowe drogą elektroniczną.

Coraz więcej podatników decyduje się na taką formę rozliczenia. Przewiduje się, że w tym roku w ten sposób deklaracje złoży około ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 473 | Dodał: finansowyraj | Data: 05.20.2014 | Komentarze (0)

Wydatków jakie mamy jest dużo, a środków, aby je wszystkie pokryć często zbyt mało. Jeżeli są to wydatki, które planujemy w odległej, często niekreślonej przyszłości, taka jak wymarzona podróż, to można oczywiście spokojnie odkładać. Są jednak takie wydatki, które nie mogą czekać lub też po prostu chcemy je szybko zrealizować.  Jednym z rozwiązań jest ich pożyczenie, a wtedy udajemy się często do znajomych po pożyczkę lub też do banku po kredyt gotówkowy. Dzięki niemu można zrealizować swoje wydatki i marzenia bez konieczności długiego czekania.

O tą formę uzyskania środków pieniężnych na realizację jakiegoś celu, jaka są kredyty gotówkowe ubiega się wiele osób, jednak nie każdy ja dostaje. Trzeba bowiem spełnić wiele warunków, co ma za ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 532 | Dodał: finansowyraj | Data: 05.09.2014 | Komentarze (0)

« 1 2 ... 4 5 6 7 »