Główna » 2014 » Lipiec » 17 » Pieniądze na bieżące wydatki
4:40 PM
Pieniądze na bieżące wydatki

Kredyt to jeden z najpopularniejszych sposobów na zdobycie funduszy potrzebnych do realizacji określonych celów. Dotyczy to zarówno osób indywidualnych, jak i firm. Dla każdej z tych grup banki oferują różne rodzaje kredytów w zależności od ich przeznaczenia. Jeżeli chodzi o klientów indywidualnych, to do bardzo popularnych kredytów należą kredyty gotówkowe. Są to kredyty, które mogą być przeznaczone na dowolny cel, taki jak chociażby zakup sprzętu elektronicznego. Są to również kredyty zaliczane do krótkoterminowych, zazwyczaj z kilkunastoprocentowym oprocentowaniem, które zależy zarówno od aktualnej wysokości stóp procentowych, jak i od tego, jaką marżę naliczy bank. Do całkowitego kosztu kredytu należy też doliczyć naliczane przez bank opłaty manipulacyjne. Ważne jest po prostu to, żeby wybrać dobry kredyt, który będzie na możliwie dobrych warunkach przy jednoczesnych możliwie niskich kosztach.

Kredyty te są udzielane na raczej stosunkowo niewielkie sumy , więc restrykcje związane z ich udzielaniem są też mniejsze, niż chociażby w przypadku kredytów hipotecznych, aczkolwiek trzeba się oczywiście przygotować na sprawdzenie historii kredytowej przez bank. To jak szczegółowo będzie ona sprawdzana zaleczy również od wysokości zaciąganego kredytu, a także od ustaleń samego banku. Generalnie wymagane jest oświadczenie o dochodach, czy sprawdzana jest historia kredytowa w BIK. Czasem trzeba tez oficjalnego zaświadczenia z zakładu pracy oraz zabezpieczenia kredytu w postaci poręczenia, czy jego ubezpieczenia.  Przed decyzją o wzięciu kredytu oprócz przemyślenia co do zdolności spłaty trzeba również dobrze zorientować się w dostępnych ofertach, tak aby wybrać ta najkorzystniejszą przede wszystkim pod względem kosztów oraz formalności, jakie należy spełnić. W tym celu najłatwiej skorzystać z porównywarek ofert kredytowych, a na stronie banku lub w jego oddziale zapytać o szczegóły, ponieważ tam jest najbardziej aktualne i najobszerniejsze źródło informacji.

Różne mogą być cechy, jakie posiadają kredyty gotówkowe. Choć główne znaczenie ma tu wysokość ich oprocentowania, to nie można zapominać o innych istotnych cechach. Do ważnych zależy sposób spłaty, a tu znaczenie ma wysokość rat wraz z oprocentowaniem, a także rozkład spłaty, czyli ilość rat. To ustala bank, biorąc pod uwagę na przykład wysokość udzielanego kredytu. Można zdecydować się czasem na dość ciekawe rozwiązania, chociażby takie, jak zróżnicowana wysokość rat w trakcie spłacania kredytu. Może być na przykład tak, że na początku raty będą wyższe, a w miarę spłacania będą maleć. To jaka opcje się wybierze zależy oczywiście już od preferencji każdego kredytobiorcy i od tego jakie możliwości spłaty posiada. Ważne jest po prostu to, aby spłata nie sprawiała żadnych problemów. Duża liczba dostępnych ofert kredytowych jest z jednej strony pewnym utrudnieniem podczas szukania tej najlepszej, ale z drugiej daje ona większy wybór opcji najbardziej wygodnej dla kredytobiorcy. Najważniejsza jest dobra oferta zobacz, bo to pomaga nam bardzo szybko znaleźć najtańszą i najlepszą opcję dla nas.

Wyświetleń: 378 | Dodał: finansowyraj | Tagi: stopy procentowe, porównywarki kredytów, Kredyty gotówkowe, oferty kredytowe, ubezpieczenie kredytu | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0