Główna » 2014 » Kwiecień » 28 » Bankowość mobilna
4:24 PM
Bankowość mobilna

Popularnością cieszą się nie tylko rachunki osobiste zarządzane poprzez dostęp do internetu, ale także aplikacje, które pozwalają zalogować się na konto przez telefon komórkowych (smartfon). To szczególnie ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć nieustanny dostęp do konta i niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdują lubią kontrolować min. stan konta czy dokonywać transakcji. Średnio 15,0% klientów korzystających z banków online posługuje się również aplikacjami na telefonie. Oznacza to, że coraz więcej osób ma zaufanie do nowości jakie oferują banki i chętnie korzystamy z drobnych usług mających na celu ułatwienie dostępu do konta i możliwość samodzielnego operowania środkami, które się na nim znajdują.

Dostęp do konta poprzez aplikacje jest często ułatwiony nawet względem tego internetowego. Wystarczy, że wpiszemy login oraz 4-6 cyfrowy PIN lub hasło. Dodatkowo telefon mamy przy sobie niemal w każdej sytuacji więc bez problemu możemy dokonać przelewu czy sprawdzić środki dostępne na koncie będąc w centrum handlowym lub restauracji.

Coraz większa popularność bankowości mobilnej sprawia, że banki wychodzą z coraz to nowszymi propozycjami dla konsumentów, tak by ich aplikacje były korzystniejsze i przyciągały więcej nowych klientów.

Większość osób, które decydują się na nowości związane z mobilną bankowością to ludzie młodzi. Dla nich oszczędność czasu i możliwość korzystania z konta przy pomocy komputera lub telefonu stanowi jeden z najważniejszych kryteriów przy wyborze rachunku osobistego. Decydują się zatem na ofertę, która jest najnowocześniejsza i zapewnia najciekawsze rozwiązania technologiczne połączone z atrakcyjnymi opłatami za utrzymanie konta.

Jednak zanim zdecydujemy się na otworzenie rachunku w danym banku, powinniśmy porównać oferty innych produktów i wybrać taki, który będzie oferować nie tylko wygodę i mobilny dostęp do konta ale także niewielkie opłaty, które pozwolą nam lepiej planować budżet.

Wyświetleń: 369 | Dodał: finansowyraj | Tagi: bankowość mobilna | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: