Główna » 2014 » Listopad » 28 » Lokaty jednodniowe
11:35 AM
Lokaty jednodniowe


    Wszyscy, którzy poszukują sposobu na bezpieczne przechowanie swoich oszczędności z pewnością rozważali opcję, jaką są lokaty bankowe. Wśród lokat bankowych można wyróżnić zarówno lokaty terminowe, które zakładane są na określony czas jak i takie, które są jednodniowe. Lokaty terminowe mają swoją długą historię i nikomu nie trzeba tłumaczyć, na czym polegają. Inaczej jest w przypadku lokat jednodniowych, które są stosunkowo nowym pomysłem. Mają one już jednak rzeszę zagorzałych zwolenników.
Można by zadać sobie pytanie o sens lokat jednodniowych. Oczywiście chodzi tutaj o ominięcie tak zwanego podatku Belki. Sprytni bankowcy znaleźli lukę w systemie i okazało się, że jeśli kapitalizacja odsetek będzie dokonywana codziennie, to pieniądze umieszczone na lokacie nie będą podlegały opodatkowaniu, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych lokat terminowych. Dzięki tej właściwości lokaty jednodniowe są cenione przede wszystkim ze względu na fakt, że z punktu widzenia korzystających z tej oferty klientów pieniądze na lokacie jednodniowej mają wyższe oprocentowanie. Bardzo dobrze, bo niezwykle prosto, wyjaśniają ideę takich jednodniowych lokat reklamy, które możemy obejrzeć w telewizji. Możemy się z nich dowiedzieć, że mimo iż procent oferowany na lokatach jednodniowych jest niższy od lokat terminowych, to w praktyce zarobimy więcej. I to liczy się dla większości oszczędzających.
Lokata bankowa jednodniowa, od której nie jest naliczany podatek jest doskonałym pomysłem dla tych wszystkich oszczędzających, dla których z jednej strony liczy się każdy grosz, a którzy z drugiej strony nie chcą inwestować bez gwarancji uzyskania określonego procentu od swojego wkładu. Oczywiście od czasu niedawnego kryzysu zdecydowanie wzrosła liczebność grupy osób, które interesuje mały, ale pewny zysk. Potrzeba jeszcze trochę czasu, by zmieniło się myślenie przeciętnego Kowalskiego, który zdołał zebrać kwotę, którą może umieścić na lokacie. Potrzeba czasu, by z powrotem wytworzyło się w społeczeństwie zaufanie do produktów bankowych oferujących wyższy zysk, ale które mogą też w wyniku niekorzystnego splotu okoliczności tego zysku nie przynieść. Do tego czasu lokata bankowa jednodniowa będzie cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.

Wyświetleń: 609 | Dodał: finansowyraj | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: