Główna » 2017 » Sierpień » 21 » Pożyczka na start – skąd najlepiej?
10:49 AM
Pożyczka na start – skąd najlepiej?

Niezależnie od tego, do jakiej branży chcesz wejść, musisz mieć sporo kapitału, aby rozpocząć działalność. To, co musisz kupić, może zależeć również od stopnia, w jakim chcesz oddzielić firmę od swojego życia osobistego. Wielu ludzi będzie korzystać z własnego samochodu, telefonu komórkowego i pokoju w domu, aby zaspokoić te potrzeby. Uwzględnienie oddzielenia aktywów i zobowiązań biznesowych od osobistych kosztuje również pieniądze, ale zapewnia dodatkową ochronę, jeśli firma nie powiedzie się, zobacz jak wybierać ofertę kredytu http://www.sprawdzamybanki.pl/.

Warto również wziąć pod uwagę koszty operacyjne, które będziesz płacić regularnie w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej. Niektóre z nich mogą być wymagane przed skonfigurowaniem sklepu i na bieżąco po tym okresie, jak ubezpieczenie, składki członkowskie i opłaty, płatności za pożyczki i wynagrodzenia pracowników.

Źródła kapitału startowego

Ile pieniędzy, na które możesz sobie pozwolić pochodzą z osobistych oszczędności decyduje, czy musisz zwiększyć kapitał na start. Weźmy pod uwagę zalety i wady każdego potencjalnego źródła pieniędzy.

Osobiste oszczędności

Osobiste oszczędności są powszechnie wykorzystywane przez właścicieli firm, aby pomóc sobie zapłacić za koszty startowe. Nie będziesz ponosić żadnych kosztów odsetkowych, gdy korzystasz z własnych pieniędzy na finansowanie swojej firmy. Nie będziesz też mieć wierzycieli, którym trzeba będzie zapłacić, nikt nie przyjdzie po pieniądze, jeśli Twoja firma zawiedzie lub nie od razu przyniesie zysk. Z drugiej strony większość osób już przeznaczyła swoje oszczędności na inne cele, takie jak emerytura czy fundusz na wypadek gorszych dni. Chyba że masz już wiele dodatkowych pieniędzy, możesz zacząć odkładać niektóre swoje oszczędności co miesiąc, które mają doprowadzić do Twojej firmy. Możesz również wykorzystać kapitał własny, ale to duże ryzyko powiązania sukcesu firmy z posiadaniem miejsca zamieszkania.

Kredyty firmowe

Banki oferują pożyczki firmowe na finansowanie pojazdów, sprzętu, nieruchomości i innych wydatków. Pożyczki te są na ogół krótkoterminowe, takie jak od sześciu do siedmiu lat, ale czas trwania może się różnić w zależności od rodzaju finansowania. Do zabezpieczenia kredytu należy zazwyczaj użyć pewnego typu zabezpieczenia, zwykle pojeździe, wyposażenia lub nieruchomości zakupionych wraz z pożyczką lub zastawu na innych aktywach. Spodziewać się zapłaty za powstanie pożyczki i, oczywiście, odsetek. Pożyczki dla firm mogą oferować zabezpieczenie stałej płatności miesięcznej i stałej stopy procentowej, chociaż mogą być również dostępne pożyczki o zmiennym oprocentowaniu.

Niektóre banki mogą oferować pożyczki tylko w dużych ilościach - jeśli musisz pożyczyć mniej niż minimalny wymóg, poszukaj innych instytucji finansowych, aby zapewnić bardziej korzystną pożyczkę lub zanurzyć się w osobistych finansach. Można również finansować swoje potrzeby związane z pojazdami za pomocą linii kredytowej lub warunkowej umowy sprzedaży.

Wyświetleń: 146 | Dodał: finansowyraj | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0