Główna » 2015 » Kwiecień » 1 » Po jakie kredyty gotówkowe najczęściej sięgają Polacy
12:18 PM
Po jakie kredyty gotówkowe najczęściej sięgają Polacy

Obecnie na polskim rynku finansowym znaleźć można mnóstwo różnorodnych produktów finansowych a tym głównie pożyczek i kredytów. Wbrew temu, co większość z nas wie na ten temat, dostać możemy je nie tylko w bankach i innych instytucjach finansowych, ale również w firmach finansowych. Zwłaszcza te ostatni cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Jest to głównie efektem dostępności tego rodzaju produktów finansowych. Aby otrzymać pożyczkę lub kredyt pozabankowe nie trzeba przedstawiać całego mnóstwa zaświadczeń, a dodatkowo brak zdolności kredytowej nie jest w tym przypadku żadnym problemem. W związku z czym coraz więcej kredytobiorców wybiera produkty oferowane przez parabanki. Sprawdź gdzie najtańszy kredyt gotówkowy http://www.kredytomania.eu - ranking najlepszych ofert.

Różnice w kredytach bankowych i pozabankowych

Bardzo często zaciągnięcie typowego kredytu w banku jest niemożliwe z powodu np. braku zdolności kredytowej czy posiadania na swoim koncie już kilku kredytów. Do następnych przyczyn zaliczyć można brak płynności finansowej , nieodpowiednia forma zatrudnienia czy zbyt niski wiek potencjalnego kredytobiorcy. W wielu przypadkach klienci banków nie mają szans na przejście pozytywnie weryfikacji w rejestrach dłużników. Tak na dobrą sprawę, czynniki uniemożliwiające zaciągnięcie kredytu bankowego, w firmach finansowych nie stanowi już żadnego problemu. Dlatego też ludzie ochoczo sięgają po ofertę różnego rodzaju parabanków. Kwoty jakie można dzięki nim dostać, są dość zróżnicowane, ponieważ mogą wahać się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy. Co istotne, praktycznie żadnej szansy na kredyt bankowy nie mają osoby młode, w wieku poniżej 21 lat. W firmach finansowych osoby które dopiero co odebrały dowód osobisty bez większych przeszkód mogą ubiegać się o pożyczki.

Także sama kwestia wypełniani formalności znacznie różni się w przypadku banków i firm finansowych. O ile za pośrednictwem kanału elektronicznego w banku możemy jedynie otrzymać wstępną decyzję, co do przyznania pożyczki, o tyle parabanki umożliwiają nam załatwienie wszelkich kwestii formalnych online. Zdecydowanie coraz więcej instytucji finansowych proponuje swoim klientom kredyty na oświadczenie. W ich przypadku nie jest wymagane zaświadczenia z zakładu pracy, a wszelkie dane na temat zatrudnienia podajemy sami. Musimy podać gdzie i od kiedy pracujemy, a także jaka jest wysokość naszego wynagrodzenia. Nie należy tutaj jednak zapominać, że jeżeli podkolorujemy informacje, będziemy musieli liczyć się z odpowiedzialnością karną. W firmach pozabankowych kredyty i pożyczki można zaciągnąć za pośrednictwem internetu, wychodzenia z domu. Umowę do podpisania dostarczy kurier. Jak więc widzimy każdy nie mający możliwości na dostanie kredytu bankowego, może skorzystać z tej jakże ciekawej alternatywy.

To czy możemy wykazać dobrą , czy też raczej niekorzystną historią kredytową, nie stanowi żadnego problemu przy zaciąganiu pożyczki pozabankowej. Kiedy banki nam odmówią, możemy śmiało sięgać po produkty pozabankowe, które jednak z uwagi na wyższe oprocentowanie będą nieco droższe. Bezwzględnie w każdym przypadku należy pamiętać o dokładnym przestudiowaniu umowy kredytowej, aby potem nie okazały się, że musimy oddać dwu-krotność pożyczonego kapitału. Uchroni nas to przed nieprzyjemnymi sytuacjami i ukrytymi kosztami, które w pewnym momencie mogą przybrać bardzo wysokie kwoty. Zaciąganie zobowiązań czy to wobec banków, czy też form finansowych musi być przemyślane, bowiem przy wpadnięciu w duże zadłużenie bardzo trudno będzie nam wrócić do płynności finansowej.

Wyświetleń: 1090 | Dodał: finansowyraj | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0