Główna » 2019 » Styczeń » 24 » Linia kredytowa – dowiedz się, jak może Ci pomóc w finansach
12:29 PM
Linia kredytowa – dowiedz się, jak może Ci pomóc w finansach

Osobista linia kredytowa to kredyt bankowy, który bardzo przypomina kartę kredytową w tym sensie, że masz określoną kwotę pożyczki (podobną do limitu karty kredytowej), którą możesz wykorzystać w dowolnym celu, sprawdź na finansowyrejs.pl jak dobrze podejść do kredytów.

Osobista linia kredytowa jest niezabezpieczona, więc aby ją uzyskać, prawdopodobnie będziesz potrzebować odpowiedniej oceny kredytowej i zwykle musisz mieć dobrą historię spłaty długów w odpowiednim czasie. Osobiste linie kredytowe są wykorzystywane głównie do projektów przebudowy domu, ale mogą pomóc w opłaceniu:

  • wspaniałych wakacji

  • medycznych rachunków

  • zakupie nowych mebli

  • pomocy dziecku w opłacaniu studiów.

Znowu możesz wydać pieniądze na wszystko, co chcesz, w dowolnych małych lub dużych kwotach, o ile nie przekroczysz zatwierdzonej linii kredytowej.

Podobnie jak w przypadku innych form kredytu, wiąże się to z ryzykiem i może kosztować sporo, jeśli nie będzie prawidłowo obsługiwane. Zaletą linii kredytowej w przypadku zwykłej pożyczki jest to, że linia kredytowa nie musi być wykorzystana do określonego zakupu i nie są naliczane odsetki od niewykorzystanej kwoty.

Zastosowania dla linii kredytowych

Osobiste linie kredytowe można wykorzystać niemal na wszystko, ale ich nieterminowa spłata może doprowadzić do dużych problemów finansowych.

Projekty związane z udoskonalaniem domu są najczęstszym zastosowaniem tego rozwiązania, ale istnieją inne sytuacje, w których oprocentowanie i elastyczne opcje spłaty sprawiają, że linie kredytowe warte są rozważenia.

Niektóre z tych opcji obejmują:

Projekty z wyzwaniami finansowymi np. ślub twojej córki pojawia się w tym samym czasie, gdy dach wymaga wymiany. Linia kredytowa może sprostać wyzwaniu płacenia za oba.

Osoby o nieregularnych dochodach. Jesteś samozatrudniony lub pracujesz na zlecenie, a następna wypłata nie nadchodzi przez kolejny miesiąc. Opierając się na linii kredytowej, możesz płacić regularne miesięczne rachunki, aż do momentu pojawienia się kolejnej wypłaty.

Sytuacje awaryjne. Rachunek podatkowy pojawia się w tym samym czasie, co rachunki kart kredytowych wraz z czesnym dla twojego dziecka. Skonsoliduj swój dług za pomocą linii kredytowej.

Zabezpieczenie kredytu w rachunku bieżącym. Jeśli jesteś freelancerem z niestabilnym dochodem, to rozwiązanie może służyć jako kopia zapasowa, gdy potrzebujesz ochrony w rachunku bieżącym.

Możesz to rozwiązanie wykorzystać również do różnych możliwości biznesowych. Linia kredytowa służy jako zabezpieczenie, jeśli chcesz kupić firmę lub przyspieszyć wzrost poprzez reklamę, marketing lub udział w targach.

Wyświetleń: 22 | Dodał: finansowyraj | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0