Główna » 2020 » Kwiecień » 21 » Kredyty gotówkowe dla osób z obciążeniem finansowym.
12:05 PM
Kredyty gotówkowe dla osób z obciążeniem finansowym.

Zmaganie się trudnościami finansowymi nie jest obecnie nikomu obce. Coraz więcej osób szuka rozwiązań wspieranych poprzez kredyty gotówkowe - 17banków ułatwi Ci ten proces! Trzeba również dostrzec, że nie zawsze kredyt jest skutecznym rozwiązaniem a przyczyna tkwi nie tyle w opcji finansowej jaką obraliśmy a w naszej niekonsekwencji. Sam wybór odpowiedniego kredyt okazuje się nie do końca prosta operacją. Dlatego banki chcąc ułatwić decyzje starają się stwarzać nowe możliwości i kreować warunki na korzyść konsumentów. Często analizują potrzeby kredytobiorcy i dostosowują kredyty gotówkowe do naszych możliwości. Na co więc możemy liczyć?

Czy istnieje jakaś szansa dla dłużników na kredyt gotówkowy.

Niestety problem pojawia się, kiedy podczas weryfikacji chętnych do posiadania kredytu gotówkowego następuje odmowa. Zazwyczaj problem polega na nieścisłościach w spłatach różnych zobowiązań. Może chodzić o zakupy ratalne lub inne mniejsze pożyczki czy chwilówki. Wszystko to negatywnie może się odbić na naszej zdolności kredytowej. Czy w takiej sytuacji osoba mająca negatywny wpis w Biurze Informacji kredytowej lub w Krajowym rejestrze dłużników ma szanse na złożenie wniosku i usłyszenie pozytywnej opinii. Niestety nie. Zarówno BIK jak i KDR jest zabezpieczeniem i murem odgradzającym osoby, które nie są w stanie wywiązać się z zobowiązań.

Szansa realna na otrzymanie gotówki to jedynie instytucje poza bankowe które oferują pożyczki i kredyty gotówkowe bez sprawdzania naszej historii w BIK. Jeszcze innym rozwiązaniem może okazać się spełnienie warunków banku takich jak wkład własny lub żyrant, czyli osoba, która w momencie, kiedy nie będziemy mogli spłacić naszego zobowiązania względem banku czy para banku zrobi to za nas. Trzeba powiedzieć, że w teorii jest to bardzo proste i oczywiste natomiast w praktyce nie jest to takie łatwe. Negatywna historia kredytowa może trwale uniemożliwiać nasz rozwój. Nie oznacza to zawsze całkowitego końca zaciągania długów by zrealizować nasze plany, lecz czas oczekiwania na reaktywacje może okazać się spory.

Jak dbać o zdolność kredytową.

Nasza zdolność do zaciągania pożyczek i kredytów gotówkowych powinna mieć odpowiednia kondycje. Na długo przed zobowiązaniem kredytowym możemy dbać o jej stan. Jak to robić? Przede wszystkim warto zastanowić się czy podejmując się jakiegoś zobowiązania stać nas na spłatę w okresie kilku miesięcy. Właściwe rozdzielenie długu jest bardzo istotne. Miesięczna kontrola spłaty powinna dać nam satysfakcje, że pomimo regulowania rat mamy potrzebny komfort finansowy. Ważne jest również spłacanie nawet najmniejszych odsetek, które wynikły z drobnych opóźnień. Z całą pewnością nie możemy tematu zdolności i wiarygodności kredytowej pozostawić bez kontroli. W przeciwnym razie przyniesie nam to w przyszłości jedynie kłopot. A co wtedy, kiedy nie jesteśmy w stanie samodzielnie poznać obecnej sytuacji w rejestrze BIK. Najprostszym sposobem uzyskania takiej wiedzy jest złożenie wniosku o wydanie krótkiego raportu naszej zdolności.

Wyświetleń: 54 | Dodał: finansowyraj | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0