Główna » 2018 » Marzec » 9 » Jak zamienić wiele rat na jedną?
4:04 PM
Jak zamienić wiele rat na jedną?

Zaciągając pierwszy kredyt myślimy „ze spłatą jednej raty na pewno sobie poradzę”, zaciągając drugi kredyt myślimy „jakoś to będzie”, ale przy kolejnych kredytach możemy już tylko powiedzieć „nie mam wyjścia”. Tym sposobem powstaje pętla zadłużenia z której bardzo trudno jest się wyplątać. Spłacając jeden kredyt drugim kredytem nie dajemy sobie szans na wyplątanie się z kłopotów finansowych. Jest jednak jedno rozwiązanie, które w tej trudnej sytuacji może pomóc. Jest to tak zwana konsolidacja kredytów, dowiesz sie o niej na latwasplata.net.

O co w tym chodzi?

W konsolidacji chodzi o to, aby połączyć wszystkie swoje kredyty w jeden, dzięki czemu co miesiąc płacimy tylko jedną ratę kredytu do jednego banku, a nie kilka rat do wielu banków. Jednak aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny trzeba mieć też odpowiednią zdolność kredytową. Na podstawie złożonego wniosku i informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej bank dowie się o wszystkich posiadanych zobowiązaniach, ich wysokości, w jakiej są walucie i w których bankach zostały zaciągnięte. Dlatego przed bankiem nie warto nic ukrywać. Im informacje zawarte we wniosku będą rzetelniejsze, tym bank będzie nas mógł potraktować jako poważnego partnera do rozmów. Jeśli bank pozytywnie rozpatrzy wniosek, wówczas zostanie przyznany kredyt konsolidacyjny.

Przyznanie kredytu – i co dalej?

Kredyt konsolidacyjny to kredyt, który nie jest bezpośrednio wypłacany kredytobiorcy. To do banku należy spłata wszystkich zobowiązań klienta. Dzięki temu bank ma pewność, że pieniądze z przyznanego kredytu faktycznie zostaną przeznaczone na spłatę innych kredytów. Teraz do zadań kredytobiorcy należy spłata jednej raty, w jednym banku w wyznaczonym terminie.

Dzięki konsolidacji rata ta może być mniejsza niż suma wcześniej spłacanych wszystkich rat, a okres kredytowania będzie wydłużony. Wiąże się to jednak z koniecznością spłaty większych odsetek. Jednak dla poprawy bieżącej sytuacji finansowej może to być najrozsądniejsze wyjście. Z pewnością lepsze, niż zaciąganie kolejnego kredytu na spłatę bieżących zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny – rozwiązanie nie dla wszystkich.

Ponieważ kredyt konsolidacyjny zaciągamy w banku, to tylko kredyty i pożyczki bankowe mogą być w nim uwzględnione. Oznacza to, że zobowiązania w parabankach nie będą brane pod uwagę. Tak więc chwilówek, szybkich pożyczek i innych tego typu zobowiązań nie możemy uwzględnić w konsolidacji. Jednak zobowiązania te bank uwzględni podczas obliczania zdolności kredytowej. Niestety w takiej sytuacji mogą one tylko zaszkodzić. Poza tym, konsolidacja nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Konieczność spłacenia większej kwoty odsetek powinna być tutaj wyznacznikiem opłacalności kredytu konsolidacyjnego. Jeśli zajdzie sytuacja, że odsetki są wyższe niż wysokość wszystkich zobowiązań, to wówczas konsolidacja w ogóle nie będzie opłacalna. W takiej sytuacji lepiej starać się spłacać wszystkie raty kredytów w terminie.

Wyświetleń: 397 | Dodał: finansowyraj | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0