Główna » 2019 » Czerwiec » 24 » Jak wziąć pożyczkę na samochód?
3:05 PM
Jak wziąć pożyczkę na samochód?

Luksus, którym chce się po ładnym domu, to markowy samochód. Posiadanie samochodu sprawia, że życie jest wygodne. Możesz jechać do pracy zamiast korzystać z zatłoczonego transportu publicznego lub użyć go na spokojny weekendowy wypad, z pomocą przychodzą wskazówki na http://www.dobreoszczedzanie.com.

Wcześniej zakup samochodu był kamieniem milowym, ponieważ trzeba było wyłożyć ogromną ilość pieniędzy, ale teraz można po prostu wziąć pożyczkę na samochód.

Banki i niebankowe firmy finansowe oferują kredyty samochodowe z łatwymi do zrównania miesięcznymi ratami, które ułatwiają kupowanie samochodu bez zakłócania budżetu.

Oferty kredytów samochodowych

Kredytodawcy oferują pożyczki zarówno na nowe, jak i używane samochody. Jednak stopy procentowe są różne dla nowych i używanych samochodów. W przypadku pierwszego z nich stawka mieści się w przedziale od 9,25 do 13,75%, podczas gdy w przypadku drugiej - od 12,50 do 17,50%.

Kwalifikowalność

Ubiegając się o pożyczkę, istnieją pewne warunki kwalifikowalności, które należy spełnić. W tym wiek, minimalne wymagania płacowe, rodzaj zatrudnienia i miejsce zamieszkania.

Wymagane dokumenty

  • Fotografie
  • Dokumenty samochodowe
  • Niektórzy kredytodawcy również proszą o kopię ubezpieczenia samochodu i prawo jazdy przed przyjęciem wniosku o pożyczkę.

Hipoteka

Kiedy kupujesz za pomocą pożyczki, twój samochód jest powiązany z pożyczkodawcą. Hipoteka daje prawo pożyczkodawcy do przejęcia majątku, np. Samochodu, na przykład, jeśli nie opłacasz pożyczki na czas. To jest częścią dokumentów rejestracyjnych samochodu. Po opłaceniu wszystkich opłat musisz zmienić nazwę właściciela w dokumentach.

Kwota pożyczki

  • w zależności od pożyczkodawcy

  • w zależności od miesięcznego wynagrodzenia netto lub rocznego dochodu.

Obecnie zakres wynosi 25-48 razy dochodu miesięcznego netto lub 4-6 razy dochodu rocznego.

Kredytodawcy oferują 80-90% finansowania. Niektóre banki oferują nawet do 100% finansowania (!). Kredytodawcy naliczają oprocentowanie kredytów samochodowych w oparciu o koszt funduszy kredytowych plus dodatkowa ilość spłaty. Naliczana stawka jest zazwyczaj stała. Ułatwia to spłatę bez obaw o wzrost odsetek w przyszłości.

Jeśli jednak uważasz, że stopy procentowe będą spadać w przyszłości, możesz wybrać zmienną stopę procentową. Obecnie oprocentowanie wynosi 10,30-15,25%.

Koszt

Pożyczkodawca nakłada na siebie wiele opłat przy jednoczesnym przyjęciu wniosku o pożyczkę lub na wcześniejszym zamknięciu pożyczki. Opłaty za przetwarzanie są naliczane po przetworzeniu wniosku. Różni się on w zależności od banku i znajduje się w zakresie 0,4-1% kwoty kredytu.

Pożyczkodawcy pobierają również pewne opłaty za wcześniejsze zamknięcie kredytu, zwane "opłatami za zamknięcie", naliczane są od niespłaconej kwoty pożyczki. Opłata ta jest różna w różnych bankach, obecnie wynosi od 5 do 6%. Niektóre banki oferują również brak opłat za wcześniejszą spłatę.

Niektórzy kredytodawcy oferują tak zwaną płatność częściową. Oznacza to, że możesz zapłacić część zaległej kwoty, aby zmniejszyć swoją odpowiedzialność. Spłata? Kredytodawcy oferują elastyczny okres spłaty na ogół od 1 do 7 lat. Można wybrać okres spłaty tak, aby był wygodny dla Ciebie. Kredytobiorca może dokonać przedpłaty pożyczki. W takim przypadku są jednak pewne opłaty. Wszystko jest jednak jasno opisane i wiesz na co się piszesz.

Wyświetleń: 337 | Dodał: finansowyraj | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: