Główna » 2018 » Maj » 15 » Jak mądrze budować historię kredytową?
3:25 PM
Jak mądrze budować historię kredytową?

Próba budowania kredytu może się wydawać próbą zbudowania mostu londyńskiego w ciągu jednej nocy. Nie jest to łatwe zadanie, ani nie jest szybkie. To zajmie dużo czasu, aby uzyskać kredyt punktowy albo wzmocnić go w kontekście szkód, które nastąpiły w wyniku zdarzeń losowych lub po prostu z powodu złych wyborów od początku. Istnieje wiele różnych pożyczek, o które można się starać, ale kluczem jest skoncentrowanie się na tych, które najbardziej zwiększą Twój kredyt więc pomóż sobie na www.niskarata.org  porównanie kredytów gotówkowych.

Jaki jest mój raport kredytowy?

Pomyśl o swoim raporcie kredytowym jako swoim finansowym CV. Zawiera informacje, które pomagają kredytodawcom potwierdzić twoją tożsamość i decydują, czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą. Obejmuje to szczegółowe informacje o posiadanych kontach kredytowych (i ewentualnych spłatach), aktualnych i poprzednich adresach oraz wszelkich opcjach finansowych - na przykład jest tam nazwisko osoby, której współdzielono konto wspólne. Raporty kredytowe opracowywane są przez komercyjne organizacje zwane agencjami informacji kredytowej.

Staraj się sprawdzić raport kredytowy co najmniej raz w roku i przed złożeniem wniosku o kredyt. Pozwala to nie tylko na wykrycie wszelkich błędów, które mogłyby zmniejszyć szanse na uzyskanie najlepszych ofert kredytowych, ale także pozwoli wykryć, czy na twoim imieniu zostały złożone oszukańcze wnioski kredytowe.

Kredyty ratalne

Twój wynik kredytowy składa się z wielu czynników, z których 30% to współczynnik wykorzystania kredytu. Jest to miara kwoty kredytu, którą masz zaległy w porównaniu do tego, ile jesteś dostarczony. Na przykład, jeśli masz limit kredytowy w wysokości 1000 zł i użyłeś jego 900 zł, masz 90% wskaźnika wykorzystania, co nie jest dobre. Ogólnie rzecz biorąc, kredytodawcy chcą, aby wskaźnik wykorzystania wynosił mniej niż 30% - cokolwiek powyżej tego progu ma negatywny wpływ na ocenę zdolności kredytowej. Kredyty ratalne nie mają jednak wpływu na wskaźnik wykorzystania. Jest to świetny sposób na zaciągnięcie kredytu i nie wpływa negatywnie na ocenę zdolności kredytowej. Gdy dokonasz płatności na czas, zamiast tego zwiększysz swój wynik.

Kredyty hipoteczne

Hipoteka to kolejna wspaniała pożyczka, która oferuje stałe płatności i stałą pożyczkę. Ta prawidłowość pożyczki pomaga utrzymać kredyt w stanie nienaruszonym i nie ma współczynnika wykorzystania kredytu, aby obniżyć swój wynik kredytowy. Im dłużej posiadasz kredyt hipoteczny i im częściej dokonujesz płatności na czas, tym bardziej prawdopodobne jest, że kredyt hipoteczny pomoże zwiększyć twoją zdolność kredytową. Tylko upewnij się, że bierzesz kredyt hipoteczny, na który możesz sobie pozwolić i co miesiąc możesz go spłacać.

Pożyczki osobiste

Jeśli masz dużo zaległych kredytów odnawialnych, może to być korzystne dla Twojej zdolności kredytowej, aby skonsolidować je w osobistą pożyczkę. Pomaga to regulować płatności, wypłacić saldo i daje ci dostęp do dodatkowych pieniędzy. Pomoże to przywrócić zdolność kredytową, stopa wykorzystania kredytu spadnie, a twoja ocena kredytowa pójdzie w górę. Są firmy, które oferują takie kredyty nawet dla osób ze złą historią kredytową.

Wyświetleń: 664 | Dodał: finansowyraj | Tagi: historia kredytowa, płatność, kredyt odnawialny | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0