Główna » 2015 » Wrzesień » 16 » Czy warto zaciągać kredyt gotówkowy?
10:35 AM
Czy warto zaciągać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy należy niewątpliwie do najpopularniejszych rodzajów kredytów i najpopularniejszych produktów bankowych w ogóle. Jest to kredyt dopasowany do potrzeb indywidualnych osób i gospodarstw domowych. Oczywiście to, w jakim stopniu będzie on dopasowany do tych potrzeb będzie już zależeć od konkretnej oferty, konkretnego banku. Kredyt taki może być wykorzystany na praktycznie dowolny cel konsumpcyjny, czyli nie związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Może to być na przykład zakup wyprawki szkolnej dla dziecka, zakup nowego telewizora, czy wczasy. Wejdź po kredyty gotówkowe market ekredytowy najlepsze oferty w sieci.

Z czym wiąże się zaciągnięcie kredytu gotówkowego?

Oczywiście trzeba pamiętać, że kredyt gotówkowy, tak jak każdy inny to pożyczenie środków z oprocentowaniem, które wyraża się postaci odsetek, które trzeba będzie oddać wraz z pożyczona sumą. Dlatego też jest to rozwiązanie droższe niż oszczędzanie na konkretny wydatek. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których nie można czekać z oszczędzaniem i wtedy kredyt może być dobrym sposobem na zdobycie potrzebnej gotówki. Powinien to być jednak kredyt na korzystnych warunkach, tak, aby jego koszty nie były zbyt duże, a spłata nie stanowiła dużej uciążliwości. Zawsze trzeba też pamiętać, że zaciągnięcie kredytu to poważna i mająca swoje skutki decyzja, która musi być dobrze przemyślana.

Kredyt gotówkowy – korzystne warunki

Powstaje oczywiście pytanie, jaki kredyt gotówkowy będzie najlepszy. Oferta bankowa jest bardzo szeroka i jedynym wyjściem jest chyba przestudiowanie poszczególnych ofert. Może to być dość żmudne zajecie, ale warto się go podjąć, aby spłata kredytu była jak najkorzystniejsza. W poszukiwaniu dobrych ofert mogą pomóc różnego rodzaju porównywarki i rankingi kredytów. Warto też ogólnie wiedzieć, czym się kierować. Niewątpliwie jedna z najważniejszych spraw jest wysokość oprocentowania kredytu, która określa jego koszty. Do tego dochodzi jeszcze wysokość ewentualnych opłat prowizyjnych itp. Samo oprocentowanie może tez być stałe lub zmienne. W przypadku tego drugiego, wysokość oprocentowania będzie rosnąć lub maleć, analogicznie do zmian wysokości stóp procentowych, co będzie sprawiać, że kredyt może być nieco droższy lub tańszy. Ważne są tez warunki spłaty kredytu, czyli ilość oraz wysokość rat, a także sam sposób spłaty. Można na przykład wyróżnić raty równe, gdzie wszystkie mają taka sama wysokość oraz raty malejące. W tym ostatnim przypadku pierwsze raty są bardzo wysokie, ale kolejne sukcesywnie maleją – ostatnia rata to już w zasadzie tylko część kapitałowa, gdyż odsetki są już niewielkie.

Wyświetleń: 999 | Dodał: finansowyraj | Tagi: zaciąganie kredytu, spłata kredytu, koszty kredytu gotówkowego | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0