Główna » 2021 » Luty » 26 » Co działa najlepiej na scoring kredytowy?
12:59 PM
Co działa najlepiej na scoring kredytowy?

W Polsce praktycznie, co drugie gospodarstwo domowe nie uzyska od razu kredytu gotówkowego w banku detalicznym ze względu na niewystarczającą zdolność kredytową lub inne problemy ekonomiczne, niepotwierdzone legalnie źródła dochodów i inne czynniki. Jeżeli interesujesz się podpisaniem umowy kredytowej powinieneś poznać sposoby na poprawę scoringu kredytowego.

Zautomatyzowana ocena kredytowa

Banki udzielają zobowiązań na podstawie mocno zautomatyzowanej oceny klienta. Większość placówek twierdzi, że indywidualnie podchodzi do każdego przypadku, ale to informacja naciągana ze względu na uwarunkowania prawne i wewnętrzne placówek finansowych. Co może poprawić stosunkowo szybko zdolność kredytową? Przede wszystkim potencjał zabezpieczenia umowy przez członka rodziny, przyjaciela z już wypracowanymi, dużymi dochodami. To po prostu poręczenie umowy kredytowej, niestety bardzo ryzykowne dla żyranta, a najbardziej przydatne kredytobiorcy ze względu na przekierowanie ryzyka. Dla banku taki układ również się opłaca, ponieważ kredytodawcy nie obchodzi tak naprawdę, kto kredyt spłata. Partnerstwo w kredycie dotyczy nie tylko żyranta, ale również partnera życiowego. Jeżeli żyjesz w zalegalizowanym związku Twoja zdolność kredytowa automatycznie rośnie. W przypadku małych kwot zadłużenia konsumpcyjnego nie musisz pytać małżonka o zgodę. Przy nieco większych kredytach gotówkowych przydaje się mieszkanie z rodzicami, a docelowo minimalizacja kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Dla banku nie liczy się stricte poziom dochodów, ale różnica pomiędzy dochodami, a kosztami utrzymania gospodarstwa domowego. W przypadku mieszkania z rodzicami wykorzystasz znacznie większy potencjał zdolności kredytowej, praktycznie zmaksymalizujesz zadłużenie.

Możesz optymalizować scoring kredytowy na podstawie jasnych wytycznych

Na zdolność kredytową wpływa wyraźnie stabilność zatrudnienia. Jeżeli wykonujesz obowiązki zawodowe na podstawie umowy o pracę, czy umowy zlecenie u jednego pracodawcy dłużej niż kilka lat to masz większe szanse na zadłużenie konsumpcyjne od osoby, która podpisała dopiero pierwszą umowę lub prowadzi pierwszą działalność gospodarczą, rozlicza się na samozatrudnieniu. Renoma, a raczej płynność korporacji też wpływa na rozpatrywanie wniosków. Banki najczęściej wiedzą, jaka firma nie ma problemów ekonomicznych. Możesz wykonać pewne ruchy w celu poprawienia zdolności kredytowej. Jeżeli ubiegasz się o większe kwoty zadłużenia konsumpcyjnego postaraj się o poręczenie umowy i przeprowadzkę do rodziców na czas spłaty umowy.

Wyświetleń: 21 | Dodał: finansowyraj | Tagi: małe kwoty zadłużenia konsumpcyjneg, poprawa zdolności kredytowej, Scoring kredytowy | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0